3.B

Vážení rodiče,

vítám Vás na webových stránkách třídy 3.B - najdete zde všechny důležité informace, které Vám budu potřebovat sdělit. Sledujte, prosím, tyto stránky pravidelně...

7.6.2021

Moji milí rodiče,

moc Vás všechny zdravím a touto cestou pár informací k následujícím dnům. 

Příští týden v pondělí 14.června v 17 hodin se společně sejdeme v naší třídě - čekají nás krátké třídní schůzky a následovně hovorové hodiny. Těším se na Vás.

V úterý 22.června pojedeme s dětmi do planetária na výukový program týkající se Sluneční soustavy, o které se učíme nyní v prvouce. Vstupné bude uhrazeno z třídního fondu, bližší informace Vám napíši později.


V pátek 25.června se vydáme na jednodenní výlet do Moravského krasu. Čeká nás jízda vláčkem ze Skalního mlýna, Punkevní jeskyně s plavbou lodičkami, lanovkou nad propast Macochy a jízda na koních na farmě. V restauraci je zajištěn oběd - pro tento den jsem hromadně zrušila obědy ve školní jídelně. Celková cena výletu činí 550 Kč - tato částka je uvedena v platbách Edupage Vašich dětí. Požádala bych Vás o její bezhotovostní úhradu pod variabilním symbolem Vašeho dítěte. Podrobné informace k odjezdu i návratu Vám ještě napíši.
 
V systému Edupage naleznete kompletní známky Vašich dětí za měsíc květen ze stěžejních předmětů (M, ČJ, PRV a AJ).

Přeji vám hezké dny a vše dobré :-)11.4.2021

Moji milí rodiče,

touto cestou Vás všechny ze srdce zdravím. Jak jste již byli informováni v minulých dnech, Vaše děti od pondělí 12.dubna nastupují na 1 týden na prezenční výuku. S tímto nástupem do školy je spojeno také testování dětí. S dětmi už jsem o organizaci prvního dne ve škole mluvila, přesto ještě pár informací pro Vás, rodiče.

Děti budou na testování rozděleny do dvou skupin tak, jak jsou zvyklé z distanční výuky tj. 1.skupina (moje jazyková) a 2.skupina. 

Po příchodu do školy, která se otevírá jako obvykle v 7.35,  děti nejdou dle zvyku do šatny, ale v obuvi a bundě odchází do růžového patra. U naší třídy už na děti budu čekat já a děti nasměruji do testovací místnosti (naše třída a ještě jedna další učebna v tomto patře). S jednou skupinkou budu u testování já osobně, se druhou skupinou bude naše paní školní psycholožka Markéta Vejmělková.

V 7.55, tedy se začátkem 1.vyučovací hodiny, začne testování. Chtěla bych Vás požádat o dochvilnost, ať vše plynule proběhne.

Děti se podívají na instruktážní video, potom pomalu po krocích budeme společně postupovat. Děti se nemusí vůbec ničeho bát, testování je bezbolestné a věřím, že je všichni zvládnou. V případě Vašeho zájmu máte možnost při tomto prvním testování Vašim dětem asistovat. V pátek jste k tomuto účelu obdrželi e-mail s přiloženou anketou.

Jakmile budeme mít testování úspěšně za sebou, obě skupiny se spojí a společně s dětmi odcházím do šatny, kde se teprve přezujeme. Potom již bude výuka probíhat dle původního "školního"rozvrhu.  Pouze tělesná a hudební výchova klasicky vyučována nebude, v této době budou děti mít jiné aktivity (pobyt venku, procházka, opakování a upevňování učiva, tvořivé činnosti, čtení...).

Vzhledem k tomu, že bude probíhat rotační výuka (1 týden ve škole, 1 týden distanční vzdělávání), není nutné přinést si všechny učební materiály v pondělí do školy, protože by děti musely v pátek opět vše nést domů. Proto vždy dětem každý den řeknu, co si mají následující den přinést, aby neměly zbytečně těžké aktovky a naopak na něco nezapomněly. Vždy si zapíšeme do deníčku.

V pondělí budeme potřebovat:
- kompletní AJ (učebnice, pracovní sešit, sešity English a spelling, slovníček)
- pracovní sešit M, sešit M
- kniha Ronja
- pracovní sešit ČJ, sešit ČJ

Přejme si, ať je vše v pořádku a můžeme se s dětmi ve škole vídat co nejvíce - už se na děti moc těším!
Vám všem děkuji za výbornou spolupráci a přeji vše dobré.1.3.2021

Moji milí rodiče,

moc Vás všechny srdečně zdravím. Naděje, že se v březnu s dětmi již osobně setkáme v naší třídě se bohužel rozplynula a my musíme pokračovat i nadále v započaté distanční výuce. Budeme pracovat podle mírně upraveného rozvrhu online hodin, jejichž počet byl navýšen. Z tohoto důvodu už není možné zcela všechny hodiny dělit na dvě skupiny a děti budou více pracovat společně jako celá třída. 
Podle nového rozvrhu začneme pracovat od úterý 2.března, děti budou mít opět veškeré online kurzy zadány ve svém Google kalendáři a na Meetu.

  1.2. 3. 4. 
 Pondělí ČJ ČJ-čtení 
 Úterý AJČJ PRV  
 Středa ČJAJ  
 Čtvrtek AJ ČJ 
 Pátek ČJ M PRV 

Dále bych Vás, milí rodiče, ráda požádala o jednu laskavost... od úterý bude na vrátnici školy pro každé dítě připraven balíček s učebními materiály, které jsme si v prosinci nerozdali a já doufala, že v práci s nimi budeme pokračovat již prezenčně. Pokud to bude možné, vyzvedněte si jej během tohoto týdne od  úterý do pátku. V papírové tašce se jménem Vašeho dítěte bude nachystaná čítanka, kniha Ronja ke společné četbě a druhý díl písanky. A ještě jsem pro děti do balíčku přidala jeden dáreček ode mě, který jim snad udělá radost a dodá vnitřní sílu :-)

Přeji Vám všem mnoho sil, zdraví a naděje. Opatrujte se, M.E.

2.1.2021

Moji milí rodiče,

ráda bych Vám všem, Vašim dětem i rodinám popřála vše dobré do  nového roku - zejména zdraví, lásku, naději a pozitivní energii...
Od pondělí 4.ledna se s dětmi bohužel musíme opět vrátit k distanční výuce - ta bude probíhat již zavedeným způsobem, na který jste zvyklí z podzimu. V pondělí jsou naplánované dvě vyučovací hodiny - začínáme všichni společně, bez dělení na skupiny, v 8 hodin. Souhrn učiva naleznete vždy na našem webu s odkazy na materiály v jednotlivých Google učebnách tak, aby to bylo pro Vás i děti vše přehledné na jednom místě. 
V následujícím týdnu budeme potřebovat následující učební materiály:
    - učebnice M,ČJ, PRV, AJ
    - pracovní sešity M a ČJ (2.díl), PRV, AJ a písanka
Před začátkem vánočních prázdnin jsem dětem nové pracovní sešity již rozdala, také měly za úkol si veškeré materiály, které mají běžně v boxíku ve třídě odnést domů. V případě, že Vám něco z výše zmíněných materiálů doma chybí, můžete se mi ozvat a domluvíme se na dalším postupu.

S nadějí, že se do školy brzy vrátíme Vám přeji hezký zbytek víkendu a na děti, alespoň skrz obrazovku, se budu těšit v pondělí :-) M.E.18.12.2020

Moji milí rodiče,

touto cestou Vám chci nejen poděkovat za krásné dárečky, ale zejména Vám všem a Vašim rodinám popřát hezké Vánoce naplněné láskou, pohodou a porozuměním.
Na děti se opět budu moc těšit v pondělí 4.ledna.

4.12.2020

Mikulášský den v naší třídě ...


Přeji všem hezký víkend a druhou adventní neděli :-)29.11.2020

Moji milí rodiče,

distanční výuka je za námi a děti se v pondělí 30.listopadu konečně vrací zpět do školních lavic. Touto cestou Vám mnohokrát děkuji za veškerou podporu, výbornou spolupráci a velikou pomoc Vašim dětem.

V následujících dnech se budeme učit dle našeho běžného rozvrhu hodin, pouze výuka tělesné a hudební výchovy nebude probíhat jako obvykle - děti se budou s paní učitelkou Ševčíkovou věnovat jiným didaktickým činnostem.
Vzhledem k tomu, že dle nařízení vlády musíme mít roušku po celou dobu vyučování, požádala bych vás o nabalení i náhradní roušky.

Touto cestou Vás chci také informovat ohledně zrušení ředitelského volna ve dnech 21. a 22.prosince. V tyto dny budou děti ještě chodit do školy, vánoční prázdniny začínají ve středu 23.prosince.

Také ještě informace k dojíždějícímu kurzu Cambridge Pre-Starters. Vzhledem k tomu, že se děti z různých tříd nemohou navzájem mísit, musí být z organizačních důvodů tento kurz ukončen a výuka již tento týden probíhat nebude. Děti však o odměnu k absolvování kurzu nepřijdou :-)
Nový kurz Cambridge Starters bude pravděpodobně zahájen od ledna. 

A na závěr vám všem chci ze srdce popřát hezký advent...
13.11.2020

Moji milí rodiče,

všechny Vás touto cestou moc zdravím. Velmi Vám chci poděkovat za Vaši výbornou spolupráci a velikou pomoc Vašim dětem při distanční výuce. Příští týden by měly nastoupit zpět do školy 1. a 2. ročníky, my s dětmi ještě pokračujeme v zavedené on-line výuce. Přesto pevně věřím, že i Vaše děti se do školních lavic brzy vrátí.

Na pondělí 16.listopadu je na naší škole vyhlášeno ředitelské volno - výuka v tento den tudíž nebude probíhat a děti tak čekají spolu s víkendem a státním svátkem 4 volné dny. Od středy 18.11. budeme ve výuce opět pokračovat. 

Přeji Vám všem hezký víkend, načerpejte nové síly a hlavně přeji zdraví a pozitivní energii i v tomto nelehkém období. Myslím na Vás! M.E.14.10.2020

Milí rodiče,

od čtvrtka pomalu najedeme na on-line výuku přes Google Classroom a zkusíme se s dětmi spojit při videohovorech na Google Meet. Já sama se s těmito dvěma platformami teprve seznamuji, a proto se předem omlouvám, pokud vše hned nebude fungovat tak, jak má. Ze začátku budu ještě vkládat učivo i na náš web, abyste měli přehled, co každý den mají děti za studijní povinnosti. 

V případě, že byste potřebovali pomoct s nějakým technickým problémem spojeným s distanční výukou, neváhejte se spojit s naším call centrem, které bylo pro tyto účely zřízeno.  To bude v provozu každý školní den od 7:30 do 14:00 na telefonním čísle 607 840 134 nebo 721 130 045

V průběhu dnešního dne jste se s dětmi přihlašovali do našich učeben. Zkontrolujte, prosím, že jste potvrdili přístup do všech jednotlivých kurzů - PRV, ČJ, M a AJ (automaticky budete zapsáni do své studijní skupiny). 

Vím, že je to velmi náročné období, ale pevně věřím, že vše společně zvládneme. Přeji mnoho sil, zdraví a trpělivosti - předem děkuji za Vaši spolupráci a myslím na Vás i na děti. 
13.10.2020

Moji milí rodiče,

z důvodu uzavření škol bohužel přecházíme od zítřejšího dne na distanční výuku. Zítra najdete úkoly na našich třídních webových stránkách v sekci "Učivo" - jak jsme již zvyklí. V následujících dnech pomalu zkusíme odstartovat online výuku a videokonference přes Google Classroom. Přesný rozvrh a bližší informace budou ještě zveřejněny. Požádala bych Vás o kontrolu e-mailových účtů Vašich dětí. V žákovské knížce máme vlepený papírek s informacemi týkající se pravidel distanční výuky - prosím o přečtení.
Děti dnes měly za úkoly nabalit si všechny učebnice a pracovní sešity - pokud by vám něco chybělo, tak mi dejte vědět. 
Touto cestou Vás chci požádat o Vaši spolupráci a trpělivost. Musíme doufat, že vše bude opět brzy v pořádku.
Opatrujte se.1.10.2020

V zadní části žákovské knížky (sekce "Jiná sdělení") máme vlepený papírek s informacemi ohledně zjednodušení evidence plateb na účet školy a přidělené variabilní číslo pro Vaše dítě. Požádala bych Vás o zaznamenání tohoto čísla a Váš podpis - děkuji :-)


30.9.2020

Milí rodiče, 

na naší škole opět odstartoval další ročník projektu "Daruj knihu." Také naše třída chce školní knihovnu obohatit, a proto jsme dnes s dětmi uspořádali malé "volby." Nakonec zvítězila kniha od Stephanie Burgis - Drak s čokoládovým srdcem. Zakoupím ji z finančních prostředků třídního fondu a děti se na přední stranu knihy na památku podepíší.
Bližší informace k tomuto projektu si můžete přečíst v aktualitách na webových stránkách školy : Daruj knihu 
Předem velmi děkuji všem, kteří se do této akce aktivně zapojí :-)
29.9.2020

Tento pátek 2.října jedeme s dětmi na výukový program "Neobyčejně obyčejní hrdinové" do knihovny Jiřího Mahena na ulici Kobližná. Děti si v tento den vezmou pouze malý batůžek se svačinou a pitím, pouzdro, šalinkartu nebo 2 jízdenky na 15 minut. Sraz před školou v 8 hodin a návrat přibližně ve 12 hodin. Po návratu děti odvádím do školní jídelny na oběd a předávám do družiny, kde si je můžete vyzvednout.23.9.2020

Milí rodiče,

včera jsem Vám poslala hromadný e-mail s dotazníkem ohledně Vaší technické připravenosti k případné distanční výuce. Dnes jsem Vám poslala informace k založeným e-mailovým účtům Vašich dětí. Požádala bych Vás o jejich aktivaci a změnu hesla. Děkuji :-)

Vaše děti se mohou online zúčastnit matematické soutěže "Logická olympiáda." Registrace probíhá do 30.září na webové adrese www.logickaolympiada.cz. Zde se v případě Vašeho zájmu dozvíte veškeré bližší informace.
22.9.2020

Přeji všem krásný první podzimní den :-)

Děti, které navštěvují školní družinu, dnes od paní vychovatelky obdržely zápisní lístek k doplnění údajů a školní řád ŠD k podpisu. Požádala bych Vás o vyplnění formulářů a jejich zaslání zpět do školy.

Jen upřesňující informace ke zprávám z médií - ministr zdravotnictví sice vyzval ředitele škol o zvážení ředitelského volna na tento pátek 25.9. Naše škola však zůstává i v  tento den otevřená a výuka probíhá jako obvykle.

A ještě prosba - ve škole se vyskytly vši, tak poprosím o zkontrolování hlaviček Vašich dětí. Děkuji.9.9.2020

Vážení rodiče,

s ohledem na epidemiologickou situaci bude v pondělí 14.září zrušeno společné setkání rodičů na třídních schůzkách.
O obecných organizačních záležitostech školy i naší třídy budete informováni formou e-mailu a na našem třídním webu.

Od zítřejšího dne mají všechny děti i zaměstnanci školy povinnost nosit roušku ve společných prostorách školy.

Dále bych Vás touto cestou ráda požádala o finanční příspěvek do třídního fondu ve výši 1.000 Kč, z něhož budou hrazeny:
    - pracovní sešity (ČJ 1 a 2, M 1 a 2, PRV )
    - sešity, deníčky
    - výtvarné potřeby (výkresy, štětce, nové vodovky a tempery, tuš)
    - potřeby do pracovních činností
    - výukové programy
    - ostatní materiály pro děti a výuku
    - poplatek za kopírování
Převzetí částky bude potvrzeno zápisem do zadní části žákovské knížky. Předem mnohokrát děkuji.

A ještě informace ke čtení - Vaše děti obdrží tento týden čtenářský deník se seznamem doporučených knih. Za pololetí by všichni měli přečíst alespoň 3 knihy, které dle dané osnovy zapíší do čtenářského deníku. Stejně tak si zaznamenají i další přečtené knížky. Kdo bude tento rok králem a královnou čtenářů? :-)
Všechny tituly z doporučeného seznamu jsou také v naší školní knihovně, která se dětem otevírá již tento týden. Výpůjční doba pro děti z I.stupně je každé úterý a pátek v době od 12,45 do 13,30. Zapůjčená kniha bude zapsána v ŽK.

3.9.2020

Děti si dnes domů přinesou pracovní sešit do prvouky, písanku a spoustu sešitů - vše je již podepsané, stačí už jen obalit. 

Zítra se začínáme učit - přineseme si kromě pouzdra také pracovní sešity do M a ČJ.

Na hodiny angličtiny opět doporučuji velikou slohu, ve které děti budou mít hezky pohromadě učebnici a pracovní sešit Happy Street 2, slovníček Vocabulary, sešity Spelling a English. S výukou AJ začínáme od pondělí.

Děti, které byly v minulém školním roce nahlášeny do kurzu Cambridge Pre-starters dnes dostaly informační leták týkající se náhrady výuky. Máme jej vložený v žákovské knížce, prosím o potvrzení jeho převzetí podpisem v ŽK na straně 29.2.9.2020

Mnohokrát děkuji všem rodičům, kteří již vzorně vyplnili školní matriku :-)

Dnes si děti v aktovce přinesou:
    - pracovní sešit M a ČJ - máme již podepsáno, děti si jen obalí
    - školní řád - požádám Vás i děti o podpis a zaslání zpět do školy
    - letáky s nabídkou kroužků - v případě zájmu o některý z nich mi  napište do deníčku a pošlu Vám přihlášku
    - katalog nových knih z nakladatelství Albatros a Fragment

Děti si do školy postupně začnou nosit:
- cvičební úbor do tělocviku
- staré tričko do VV
- kniha ke společné četbě: Astrid Lindgrenová - Ronja, dcera loupežníka 

Děti, které jsou nahlášeny do školní družiny, dostanou během tohoto týdne bližší informace k čipovému systému k vyzvednutí dítěte ze ŠD a protokol k čipu - prosím o vyplnění formuláře a zaslání zpět do školy nejpozději do 7.září, paní vychovatelce jej předám. 
A ještě doplním, že děti jsou v 5.oddělení a zůstávají v naší kmenové třídě.

Cambridge kurzy za období od poloviny března do poloviny května budou nahrazeny během září a října. Děti, které v minulém školním roce tento kroužek Cambridge Pre-starters navštěvovaly, budou moci ve výuce pokračovat od příštího týdne v libovolném termínu (pondělí - čtvrtek, vždy od 12,45 do 13,30). 1.9.2020

Tak už jsme třeťáci! :-) 

Je za námi první školní den, děti si dnes domů přinesou klíček od šatní skříňky, žákovskou knížku, oboustranný deníček-úkolníček a školní matriku. Požádala bych Vás o vyplnění údajů do formuláře a jeho zaslání zpět do školy nejpozději do tohoto pátku. Také, prosím, vypište první stranu ŽK.

Zítra už se děti ve škole přezouvají, přinesou si již pouzdro a aktovku, nezapomenou také na čip do školní jídelny. Tento týden budeme s dětmi pracovat spolu ve třídě, ještě se nebudeme držet rozvrhu a každý den budeme končit v 11,40. Podle rozvrhu hodin se začneme učit od pondělí.27.8.2020

Moji milí rodiče, 

všechny Vás touto cestou opět zdravím. Doufám, že jste si společně s dětmi užili krásné léto a všichni jste načerpali novou energii pro nadcházející školní rok.

Nástup do školy je v úterý 1.září - začínáme v 7,55. Zůstáváme ve stejné kmenové třídě v růžovém patře. 
První školní den se nepřezouváme, vyučování bude pouze 1 hodinu do 8,40. Potom děti odcházejí domů nebo do školní družiny, kde se na ně bude těšit stejná paní vychovatelka jako v minulém školním roce - paní Martina Rozumková.

Už se na děti moc těším :-) Marta Egberts