2.B

Vážení rodiče,

vítám Vás na webových stránkách třídy 2.B - najdete zde všechny důležité informace, které Vám budu potřebovat sdělit. Sledujte, prosím, tyto stránky pravidelně...

22.6.2018

Milí rodiče,

tak nás s dětmi čeká poslední školní týden, než začnou tolik očekávané prázdniny. Několik informací k organizaci příštích dnů...

V pondělí a v úterý přijdou děti do školy ještě s aktovkami, ve kterých si přinesou pouzdro, pracovní sešit do matematiky a českého jazyka, pravítko na geometrii. Učebnice už máme odevzdané a předané dětem z nižšího ročníku. Během těchto dnů bychom měli dostat učebnice do 3.třídy, pracovní sešity přibudou až v září.
Ve středu a ve čtvrtek už děti přijdou pouze s malým batůžkem a mohou si přinést oblíbené hračky, karty či deskové hry. Pokud bude hezké počasí, zašli bychom na procházku nebo nějaké dětské hřiště, tak prosím o pohodlné oblečení a obuv.
Od pondělí do čtvrtka budeme mít zkrácené vyučování do 11,30 - v tuto dobu odvádím děti, které nejdou do družiny na oběd do školní jídelny.
V pátek si během 1.vyučovací hodiny předáme vysvědčení a potom proběhne slavností poslední zvonění pro žáky z devátých tříd. Předpokládaný konec v 8,50. Kdo si pro tento den neodhlásil obědy, v době do 10 hodin si může ve školní jídelně vyzvednout balíček (kuřecí řízek, chléb, ovoce a fruko).

Příští týden si od dětí vyberu žákovské knížky - ty se musí ve škole archivovat. Touto cestou Vás chci požádat o kontrolu omluvného listu - některým ještě chyběly některé dny, které jsem Vám dopsala. A ke konci týdne děti odevzdají také klíče od šatních skříněk.

Pro ty z Vás, kteří odjíždíte na dovolenou předčasně, bude vysvědčení nachystáno na sekretariátě, kde si je můžete po předchozí domluvě vyzvednout o prázdninách.


18.6.2018

Tak máme za sebou všechny srovnávací testy - jejich výsledky mají děti nalepené v našem sovičkovém deníčku. Testy Vám domů poslat nemohu, ale v případě zájmu jsou u mě k nahlédnutí.

S blížícím se koncem školního roku a různými předčasnými odjezdy na dovolené, mám pro Vás informaci ze školní jídelny. Poslední možnost odhlásit obědy je do pátku 22.června do 12hodin.

Zítra jedeme na plánovaný školní výlet. Sraz před školou v 7,50. Autobus by měl byt přistaven v 8 hodin. Pokud se dětem při jízdě dělá nevolno, nezapomeňte jim 30 minut před odjezdem podat Kinedryl - tabletku na zpáteční cestu si vyberu v podepsaném obalu na ranním srazu.
Děti mají s sebou malý batůžek s pitím, svačinou, raději přibalte i pláštěnku... Oběd ve školní jídelně je pro všechny děti pro tento den hromadně odhlášen, ale o teplou baštu přesto nepřijdou. Oběd je zajištěn v Bystřici nad Pernštejnem.
Návrat ke škole je přibližně v 16,30 - ještě Vás budu informovat formou sms zprávy, ať u školy příliš dlouho nečekáte :-)


11.6.2018

Milí rodiče,

minulý týden jsme si s dětmi nalepili do zadní části žákovské knížky papírek s se slíbenou nabídkou hromadného zakoupení studijních materiálů do angličtiny pro 3.ročník. Jedná se o zelenou sadu Happy Street 2 - New edition (učebnice 250Kč a pracovní sešit 215Kč) v celkové hodnotě 465 Kč. Pokud máte zájem objednat si knihy přes školu, pošlete mi do tohoto pátku 15.6. zmíněnou finanční částku.

Jak jsem Vás informovala na třídních schůzkách, čekají nás tento týden srovnávací testy - z matematiky už zítra, ve středu test z anglického jazyka (učivo 1.-8.lekce).
Test z českého jazyka jsme již psali minulý týden. Všechny testy jsou hodnoceny bodově a o jejich výsledcích budete opět informováni v podobě lístečku nalepeného v sovičkovém deníčku.

Vzhledem k tomu, že jsme již učivo v učebnicích téměř všechno probrali, budeme v příštích dnech vybírat učebnice. Ráda bych Vás požádala o jejich kontrolu, přilepení vypadených listů, vygumování nechtěných škrtanců... Výměna učebnic za nové proběhne v posledním školním týdnu a u dětí, které odjíždějí na dovolenou již dříve.
Pracovní sešity do 3.ročníku obdrží děti až v září, penízky se budou vybírat také až v tuto dobu.

Na závěr chci mnohokrát poděkovat, že jste tak aktivní a jste i doma dětem vzorem ohledně třídění odpadu včetně "našeho" hliníku. Teď se nám ho sešlo opravdu hodně - 17 kg a získali jsme tak do třídního fondu 289 korun.


22.5.2018

Tento čtvrtek 24.května se v rámci blížícího se Dne dětí koná zábavné dopoledne pro děti 1.stupně, které si pro ně připravili žáci 2.stupně ve spolupráci s učiteli. Na školní zahradě budou připravena stanoviště s různými úkoly, trampolína k vyřádění, hudba k zatančení... V jídelně na děti čeká občerstvení v podobě koláčků, ovoce, limonády a zmrzliny. Aby vše proběhlo plynule a nenahrnuly se na zahradu všechny prvostupňové děti ve stejnou chvíli, bude program rozdělen do dvou bloků. Naše třída bude soutěžit od 8 do 10h, potom se vrátíme zpět do třídy, kde se společně budeme učit dále dle rozvrhu do 12,35.
V tento den si děti přinesou matematiku, český jazyk a angličtinu - tu budeme mít spojenou. Cambridge proběhne jako obvykle.

V pondělí 28.května v 17 hodin se v naší třídě koná krátká třídní schůzka - informace ohledně plánovaného výletu, ukončení školního roku a GDPR. Potom navážeme hovorovými hodinami...těším se na Vás :-)

A zpětně ještě jednou mnohokrát děkuji všem za sbírání víček od PET-lahví. Hlavním účelem sběru je charitativní projekt, ale děti určitě potěšilo, že se naše třída umístila v rámci školy na 1.místě s vybranými 64 kily.


15.5.2018

Vzhledem k tomu, že ve čtvrtek nám opět odpadne hodina AJ a v prvouce máme již učivo skoro dobráno, tak si zítra děti místo prvouky přinesou angličtinu. Na tuto hodinu budeme spojení a budeme pokračovat v učivu 8.lekce.

Zítra mají děti poslední možnost, v případě zájmu, odevzdat objednávkový list z katalogu nakladatelství Albatros a Fragment.


14.5.2018

Moji milí rodiče,

mám pro Vás konečně bližší informace týkající se našeho plánovaného školního výletu. Touto cestou se omlouvám, že jsem musela z organizačních důvoů přesunout původní termín na jiný den - nakonec jedeme v úterý 19.června.
Čeká nás prohlídka hradu Pernštejn - zkrácený okruh uzpůsobený pro děti, centrum Eden v Bystřici nad Pernštejnem - interaktivní výukový program "Procházka rájem," projížďka na koni, statek s hospodářskými zvířaty, procházka pohádkovou  stezkou v okolí Edenu a oběd (polévka i hlavní jídlo). Předpokládaný odjezd autobusem přímo od školy v 8 hodin a návrat přibližně  mezi 16,30 a 17.hodinou. Upřesnující informace ještě dostanete.
Cena výletu činí 550 Kč na dítě - penízky budu vybírat už předem, přijetí potvrdím zápisem do žákovské knížky.
Obědy ve školní jídelně pro všechny děti na tento den hromadně odhlásím.
Webové stránky pro podrobnější informace:  Centrum Eden

Dále připomínám zítřejší sběr víček od PET-lahví a děkuji všem, kdo se aktivně zapojují. A také připojuji velké poděkování, že mnozí z Vás i doma třídí hliník :-)

Tento týden ve čtvrtek 17.května  jedeme s dětmi na výukový program "Vaření na zahradě"  do centra volného času Legato v Kohoutovicích. Sraz před školou u sochy je v 7,40. Děti si v tento den přinesou pouze malý batůžek se svačinkou a pitím, přezůvky, šalinkartu, klíče od šatní skříňky a raději i pláštěnku - člověk nikdy neví.... Vzhledem k tomu, že program bude probíhat venku, dejte dětem vhodné oblečení a obuv.
Návrat ke škole kolem 12,30 - děti odvedu na oběd do školní jídelny a potom předávám paní vychovatelce. Cambridge tento den odpadá z důvodu konání Cambridge zkoušek pro žáky 3.- 5.ročníků.
Cena programu je 70 Kč na dítě a bude uhrazena z třídního fondu.
Více informací najdete na následujícím odkazu: Vaření na zahradě

Minulý týden jsme se na školní zahradě fotili. Automaticky jsem pro každé dítě objednala jednu velkou třídní fotografii. V případě, že by někdo z Vás měl zájem o větší množství těchto fotek, dejte mi prosím vědět a já ještě rychle doobjednám. Jakmile fotky dorazí do školy, potom teprve napíši každému z dětí finanční částku, kterou budu vybírat - ted mi ještě žádné peníze za fotky neposílejte.


3.5.2018

Milí rodiče,

na začátek chci opravdu moc poděkovat všem, kdo zakoupili nový knižní titul do projektu "Daruj knihu" - pomalu už začínám knížky značit a balit tak, aby si je děti mohly co nejdříve půjčit ve školní knihovně. Vašeho aktivního přístupu si velmi vážím.

Příští týden ve čtvrtek 10.května bude v době vyučování na naší škole probíhat focení tříd. Kromě hromadné třídní fotografie (30 Kč) je možné fotit i skupinky (20 Kč).

V úterý 15.května proběhne pro tento školní rok poslední sběr víček od PET lahví. Víčka mi nosí děti průběžně pořád, tak už se nám nasbíralo velké množství, které bude sloužit pro dobrou věc. Děkuji :-)

A ještě upozornění - ve škole se vyskytly vši, a proto raději dětem zkontrolujte vlásky.

Hezké dny plné sluníčka a pohody...ME


24.4.2018

Organizace výuky v následujících dnech:

Ve čtvrtek 26.dubna bude na naší škole probíhat projektová výuka v rámci Dne Země. Děti z 1.stupně budou promíchány a rozděleny do skupin, projdou si dvě pohádková stanoviště s určitou enviromentální tématikou. V tento den děti přijdou do školy pouze s malým batůžkem (pouzdro, svačina a pití, klíče od šatní skříňky). Začátek vyučování jako obvykle v 7,55 v naší kmenové třídě, kde se děti následně rozdělí. Pátá vyučovací hodina již probíhá dle rozvrhu, Cambridge jako obvykle.

V pátek 27.4. bude z provozně organizačních důvodů zkráceno vyučování. Výuka bude ukončena již v 11,20 a děti v tuto dobu odvedu do školní jídelny na oběd. Potom jdou s paní vychovatelkou do družinky, jejíž provoz je zajištěn beze změny.

V pondělí 30.4. je na naší škole ředitelské volno - družina je pro předem nahlášené děti v provozu.


18.4.2018

Milí rodiče,

na začátek chci poděkovat všem, kteří se chtějí aktivně zapojit do našeho projektu  "Daruj knihu" do naší školní knihovny. Mnoho dětí ze třídy už si na vrátnici vylosovalo z papírek s názvem knihy a jménem autora.
Také my s dětmi jsme si dnes udělali ve třídě "volby" a ze šesti vylosovaných titulů zvolili jeden, který zakoupím z finančních prostředků třídního fondu. A tak za naši třídu zakoupím knihu od Johanny Spyriové - Heidi, děvčátko z hor.  Do této knihy se děti na památku podepíší a společně ji odneseme do školní knihovny :-)

Příští týden v úterý 24.dubna jedeme s dětmi v rámci dne Země na enviromentální výukový program do spalovny SAKO v Brně-Líšni. Sraz před školou v 7,50. Děti si v tento den přinesou pouze malý batůžek se svačinkou a pitím, šalinkartu, klíče od šatní skříňky, pouzdro a při nepřízni počasí přibalte i pláštěnku. Konec vyučování je jako obvykle.

Dětem jsem dnes rozdala složenky na obědy do školní jídelny na měsíc květen. Najdete je vložené v žákovské knížce.

Pokud nám to počasí dovolí, od tohoto týdne už budeme cvičit v hodině tělocviku na školní zahradě. Přibalte dětem prosím dlouhé tepáky a mikinku.4.4.2018

V pondělí 9.dubna v 17 hodin se na škole konají třídní schůzky. Budu se na Vás těšit v naší třídě :-)


23.3.2018

Příští týden ve středu 28.března jedeme s dětmi na "Velikonoční dílničky"  do centra volného času Lyska v Novém Lískovci. Sraz před školou v 7,40. Děti si v tento den přinesou pouze malý batůžek se svačinkou a pitím, přezůvky, šalinkartu, klíče od šatní skříňky.
Cambridge probíhá jako obvykle - přibalte, prosím, také pracovní sešit a pouzdro.
Cena programu je 50 Kč na dítě a bude uhrazena z třídního fondu.

Ve stejný den také proběhne před budovou školy sběr papíru - ten musí být svázaný a zvážený, nezapomeňte nahlásit jméno dítěte a třídu. Předem mockrát děkuji, penízky budou opět použity k dobročinným účelům.


19.3.2018

Tento týden ve středu 21.března  jedeme s dětmi na výukový program "Jarní probouzení"  do centra enviromentální výchovy Lipka, na ulici Lipová v Pisárkách. Sraz před školou u sochy je v 7,30. Děti si v tento den přinesou pouze malý batůžek se svačinkou a pitím, přezůvky, šalinkartu, klíče od šatní skříňky. Vzhledem k tomu, že část výuky bude probíhat i venku, dejte dětem vhodné oblečení.
Návrat ke škole kolem 12h - děti odvedu na oběd do školní jídelny a potom předávám paní vychovatelce. Cambridge probíhá jako obvykle, tak nezapomeňte, prosím, přibalit také pracovní sešit a pouzdro.
Cena programu je 90 Kč na dítě a bude uhrazena z třídního fondu.
Více informací najdete na následujícím odkazu: Lipka - Jarní probouzení


12.3.2018

V pátek v rámci vyučování, budou všechny děti ve třídě psát školní kolo soutěže "Matematický klokan" - kategorie Cvrček, určená pro žáky 2. a 3.ročníků ZŠ. Soutěžní test je hodnocen bodově, s výsledky budete seznámeni příští týden.

Do hodiny pracovních činností, která bude tento týden vyjímečně v pátek, budou děti potřebovat velký kelímek od jogurtu (500g) a jednu malou ponožku - ta zůstane po našem tvoření nepoškozena :-)

Děti mají u sebe již od minulého týdne katalog nových knih nakladatelství Albatros - v případě zájmu pošlete vyplněný objednávkový list zpět do školy.

Stále procvičujeme v plném rozsahu čas (za pět minut deset hodin, čvrt na osm a pět minut...) a pracujeme s papírovými hodinami. V dnešní době digitálního času děti s ručičkama na ciferníku dost bojují. Erárních hodin nemám ve třídě tolik, a proto bych Vás chtěla požádat o pořízení papírových hodin pro Vaše děti. Dáme si je ve škole do boxíku a budeme je mít stále při ruce k opakovanému procvičování.  Děkuji :-)


5.3.2018

Milí rodiče,

po mé delší absenci ve škole Vás opět všechny moc zdravím. Pro nemocné je napsáno na našich webových stránkách probrané učivo pro každý den tak, jako obvykle :-)

Děti v českém jazyce již dostaly druhý díl pracovního sešitu. Poprosím podepsat a obalit.

V prvouce se učíme "čas" - zkuste, prosím, s dětmi doma procvičovat v plném rozsahu (půl osmé a pět minut, za pět minut čtvrt na deset...).


13.2.2018

Dnes jsme s dětmi dodělali první díl učebnice do matematiky - vybrala jsem je ke kontrole, tak v aktovce nehledejte... Musím moc pochválit, že až na dvě "zapomněnky" měli všichni vzorně na rýsování trojúhelníkové pravítko - děti si je budou nechávat ve svém boxíku ve třídě, ať se nám v aktovce nezlomí a máme je při ruce, když bude potřeba.
Dětem jsem rozdala již druhý díl učebnice - prosím o kontrolu, že si ji děti podepíší a obalí.

V žákovské knížce je vložena pozvánka na společeneský večer pro Vás, rodiče. Touto cestou bych chtěla požádat o vyplnění a zaslání návratky (i v případě negativní odpovědi) zpět do školy do konce tohoto týdne - mockrát děkuji.

Příští týden v pátek 23.února je na naší škole z provozně organizačních důvodů vyhlášeno ředitelské volno. Školní družina je pro předem přihlášené děti v provozu - děti obdrží od paní vychovatelky  informační papírek s návratkou.


1.2.2018

Moji milí rodiče,

na začátek Vám chci mnohokrát poděkovat za všechny milé dárečky, které mi Vaše děti včera dali, jste hodní!

Včera jsem dětem předala výpis z vysvědčení za 1.pololetí společně se slovním hodnocením. Oba dva dokumenty si necháváte u sebe a již nevracíte. Děti, které tento týden chyběly (a bylo jich bohužel dost) vše dostanou po nástupu do školy.

Dodatečně také děkuji všem, kteří se aktivně zapojují do sběru tříděných surovin:
- hliník - opět jsem odvezla velké množství do sběru kovů a tak z něj máme s dětmi pár korunek ve třídním fondu
- papír - protože naše třída skončila při posledním školním sběru na třetím místě, dostaly včera děti veliký dort :-)
- víčka od PET lahví - ve středu jsme do školní soutěže odevzdali 14 kilogramů a v průběžném hodnocení je naše třída na prvním místě
Nejdůležitější je však pocit, že to vše děláme pro naše zdravější životní prostředí - což se dětem snažím stále zdůrazňovat, aby to nedělaly jen z důvodu soutěže...

Dnes jsem dětem rozdala druhý díl písanky - prosím o kontrolu, že si ji děti podepíší a obalí.

V úterý si děti po aktivní hodině tělocviku odnesly domů cvičební úbor na vyprání, tak prosím nezapomeňte po prázdninách opět nabalit.

A ještě jedna velká prosba - mnoho děti má v nepořádku některé pomůcky a pouzdro.  Prosím o jejich doplnění, ať se neustále nezdržujeme tím, že stále něco hledáme a půjčujeme. Mám samozřejmě i erární potřeby pro "případ nouze," ale některé děti si na to začínají zvykat a spoléhají se na mě, že jim věci půjčím. Ale chtěla bych děti vést k větší samostatnosti a vlastní zodpovědnosti...
Pouzdro by mělo obsahovat: pastelky, 3 obyčejné tužky, 2-3 pera, gumu, ořezávátko, kvalitní lepidlo, nůžky, krátké pravítko na podtrhávání.
Protože jsme s dětmi začali probírat i učivo geometrie a pomalu se seznamujeme s rýsováním, potřebujeme i dobré pravítko. Poprosila bych Vás o zakoupení klasického průhledného trojúhelníkového pravítka s ryskou. Dáme si je s dětmi do boxíku ve škole, ať je máme vždy po ruce, když bude potřeba. Hodně dětí má moderní "ohýbací" a různě zbarvená pravítka, ale ta jsou do geometrie zcela nevhodná.

A nakonec chci všem popřát krásné dny volna a hezké lyžařské zážitky bez úrazů :-) M.E.


29.1.2018
 
Organizace výuky v následujících dnech:
Ve středu 31.ledna se budeme učit první tři vyučovací hodiny dle rozvrhu, ve 4.hodině děti obdrží výpis z vysvědčení za 1.pololetí. Tato hodina bude z organizačních důvodů zkrácená, v 11,30 odchází děti do školní jídelny na oběd. Lekce Cambridge v tento den probíhá jako obvykle.
Ve čtvrtek se učíme dle rozvrhu.
V pátek 2.února mají děti pololetní prázdniny.
Příští týden od 5. do 9.února jsou jarní prázdniny.


25.1.2018

Tak konečně máme všechny pololetní srovnávací testy za sebou :-) Jejich výsledky najdete na zeleném papírku - ten je nalepený v "sovičkovém" deníčku.

Příští týden ve středu 31.ledna proběhne opět na naší škole sběr víček od PET-lahví. Děti je již dle zvyku průběžně nosí - všem sběratelům moc děkuji!


22.1.2018

Milí rodiče,

jako odměna za všechny velké pololetní srovnávací testy čekají tento týden Vaše děti dvě mimořádné akce:

Ve středu 24.ledna jdeme s dětmi na "Tea dílny" - rukodělný výukový program do centra volného času Lyska v Novém Lískovci. Sraz před školou u sochy je v 7,40 a děti si tento den přinesou pouze malý batůžek se svačinkou a pitím, přezůvky, šalinkartu, klíče od šatní skříňky.
Návrat ke škole kolem 11,30 - děti odvedu na oběd do školní jídelny a potom předávám paní vychovatelce. Cambridge probíhá jako obvykle, tak nezapomeňte, prosím, přibalit také pracovní sešit a pouzdro.
Cena dílen je 50 Kč na dítě a bude uhrazena z třídního fondu.

V pátek 26.ledna jdeme z důvodu voleb do kina Lucerna na film Paddington 2. Sraz před školou v 7,30 a návrat kolem 11.hodiny. Po návratu opět odvádím děti na oběd a předávám paní vychovatelce. I v tento den si vystačíme pouze s malým batůžkem se svačinkou, klíčkem od šatní skříňky a šalinkartou.
Cena vstupenky činí 60 Kč a bude placena z třídního fondu.


15.1.2018

Minulý týden si děti nalepily do deníčku papírek s informacemi k blížícím se pololetním srovnávacím testům. Tyto testy nebudou známkovány, ale pouze hodnoceny body - výsledky Vašich dětí, maximální počet i průměr třdy najdete potom v deníčku. Ještě jednou raději připomínám termíny:
    V týdnu od 22. ledna.  - test z angličtiny
    18. 1. - matematika
    23. 1. - český jazyk

Zkontrolujte, prosím, dětem pouzdra. Mnohým chybí lepidlo a nůžky, často si také půjčují od kamarádů pera.


3.1.2018

Moji milí rodiče,

na začátek Vám chci ještě jednou popřát vše nejlepší v novém roce 2018 - ať je plný zdraví, radosti, lásky a pozitivní energie :-)

V pondělí 8.ledna od 17 hodin se na naší škole konají hovorové hodiny.

Od dětí jsem si vybrala žákovské knížky a pracovní sešity do matematiky - tak je dnes v aktovkách nehledejte.

Před Vánocemi si děti domů odnesly cvičební úbory do tělocviku, tak prosím nezapomeňte poslat zpět do školy.


15.12.2017

Milí rodiče,

protože se na mě obracíte s otázkou týkající se předávání dárečků mezi dětmi ve třídě, píši Vám na web, ať jsme všichni jednotní. Povídala jsem si o významu Vánoc s dětmi a dohodla se s nimi, že si žádné dárečky navzájem dávat nebudou. Dárečky přece nosí až na Štědrý den Ježíšek :-)
Jedním z podstatných důvodů mého rozhodnutí je fakt, že nechci, aby byl někdo zklamaný a aby si děti dárečky navzájem porovnávaly. A hlavně Vánoce jsou přece o něčem jiném než o materiálních dárcích a nechci děti podporovat v jejich konzumním pojetí - děkuji Vám za pochopení...Informace k organizaci příštího týdne:
Pondělí 18.12. - učíme se dle rozvrhu, děti si v aktovce přinesou učebnice a sešity jako obvykle.
Úterý 19.12. - děti si z učebních pomůcek přinesou pouze pouzdro - budeme se ještě učit, ale připravím pro tento den pracovní listy. Konec vyučování ve 12,35.
Středa 20.12. - už se učit nebudeme, máme volné předvánoční dopoledne. Půjdeme obdarovat ptáčky na školní zahradu a dle počasí na krátkou procházku, pustíme si lodičky, rozkrojíme jablíčko, zazpíváme si koledy a přečteme si vánoční příběhy. V tento den můžete dát dětem malou krabičku cukroví nebo ovoce. V 11,40 už nastupujeme na oběd do školní jídelny.
Čtvrtek 21.12. a pátek 22.12. - pro tyto dny je na naší škole vyhlášeno ředitelské volno. Družina je v provozu - paní vychovatelka dětem rozdala papírek s informacemi a návratkou.

Příští týden neprobíhají vyučovací hodiny kurzu Cambridge, pokračujeme opět v lednu hned po nástupu zpět do školy.

Přeji Vám všem pohodový třetí adventní víkend, M.E.8.12.2017

Dětem jsem rozdala balíčky s fotografiemi z vánočního focení od firmy Photodienst. Každé balení by mělo obsahovat sérii fotek portrétu a postavy a také letáček s informacemi k platbě. Je tedy pouze na Vás, jak se rozhodnete. V případě, že nemáte zájem o žádnou z fotografií, tak pošlete celý balíček zpět do školy.

V pondělí nezapomeňte do batůžku nabalit klíče od šatní skříňky:-)


6.12.2017

Příští týden v pondělí 11.prosince jdeme s dětmi na "Vánoční dílničky" do centra volného času Lyska v Novém Lískovci. Tvořivý program pro naši třídu začíná až v 9,35 a my se před odjezdem ze školy budeme ještě jednu vyučovací hodinu učit. Děti v tento den přijdou s malým batůžkem s pouzdrem, svačinkou a pitím, šalinkartou... bez učebnic se obejdeme - připravím pracovní listy a přezůvky nabalíme.
Návrat ke škole kolem 11,40 - děti odvedu na oběd do školní jídelny a potom předávám paní vychovatelce. Cambridge probíhá jako obvykle, tak nezapomeňte prosím přibalit pracovní sešit.
Cena dílen je 50 Kč na dítě a bude uhrazena z třídního fondu.

Ze školní jídelny mám pro Vás informaci, že od ledna 2018 bude z důvodu neustále se zvyšujících cen potravin upravena i cena obědů. Pro naše děti vyjde jeden oběd na 28 Kč. Pokud platíte trvalým příkazem, nezapomeňte si navýšit měsíční částku.

Dnes jsem od dětí vybírala pracovní sešit do ČJ, tak ho v aktovce nehledejte :-)


4.12.2017

Moji milí rodiče,

na začátek vám všem chci popřát krásný začátek adventu. Vím, že to je doba plná příprav na vánoční svátky... Přesto doufám, že si i v tom shonu najdete alespoň moment se na chvíli zastavit :-)My s dětmi už ve třídě advent a předvánoční atmosféru máme - na okně se nám červená vánoční hvězda a dnes jsme si v kruhu na koberci zapálili první svíčku na adventní přírodní vazbě. V úterý na děti kromě sladké Mikulášské nadílky čeká také překvapení v podobě živého vánočního stromečku v květináči. Ten sice z důvodu malého prostoru není moc velký, ale je "náš" a na jaře si ho s dětmi zasadíme (pokud do té doby v květináči přežije) na školní zahradu :-) Vše jsem zakoupila z financí třídního fondu.

Jak jsem již avizovala na třídních schůzkách, celkové náklady na ŠvP v Jedovnicích byly nakonec nižší a celá akce stála 2.200 korun za dítě. Vzhledem k tomu, že jste se všichni shodli a souhlasili s mým návrhem vložit přeplatek do třídního fondu, přebrala jsem dnes tedy hotovost od pana ekonoma a přidala ji k ostatním třídním korunkám. Tyto finance budou používány tak, jak jste již zvyklí, k platbě našich akcí a k nákupu potřebných materiálů pro děti.

Připomínám termín Vánočního těšení - čtvrtek 7.12. od 16 - 18 hodin a touto cestou děkuji všem, kdo poslali CD k vyrábění do jedné z dílniček. Přebytek nechám u sebe a využijeme ho někdy v pracovních činnostech.


29.11.2017

Jak jsem Vás předběžně informovala na třídních schůzkách, naše děti dostaly tu možnoust vyzkoušet si v úterý v době vyyučovací hodiny tělocviku trénink squashe na kurtech Moravské Slávie. Sportovní zapálení bylo veliké, aktivity velmi pestré. Děti byly rozděleny do menších skupinek, každý dostal míček a raketu a už se běhalo, skákalo, odpalovalo a smečovalo... Pro Ty, které prvotní nadšení neopustí a chtěli by si tréninky squashe pravidelně zařadit do svého volného odpoledne Vám píši kontakt na hlavní trenérku paní Danu Honkovou - tel.603 980 979, na kterou se v případě zájmu můžete obrátit o bližší informace. Více se dozvíte i na webových stránkách www.squashskola.cz

Ráda bych Vás požádala o zaslání 2 CD nebo DVD. Mohou to být i stará, reklamní, nepoužívaná - budeme je potřebovat ke tvoření v jedné z dílen na Vánočním těšení. Pokud má někdo i více a nepotřebuje, ráda je přijmu a využijeme je s dětmi i v hodinách pracovních činností. Předem mockrát děkuji :-)


21.11.2017

Na začátek Vám chci poděkovat za Vaši účast na včerejších třídních schůzkách - ráda jsem Vás opět viděla :-)

Jak jsem Vás již informovala na třídních schůzkách, ve středu 22.listopadu nás čeká výukový program "Nekonečný příběh: Cesta do světa fantazie" ve středisku volného času Lužánky (ulice Lidická). Sraz u sochy před budouvou školy v 7,35. Děti si v tento den vezmou pouze malý batůžek, do kterého si nabalí přezůvky, svačinku a pití, klíče od šatní skříňky, šalinkartu či 2 dětské jízdenky. Po návratu ke škole přibližně v 11,45 odvádím děti do jídelny a předávám paní vychovatelce do družinky. Kroužek Cambridge v tento den proběhne jako obvykle - nezapoměňte, prosím, přibalit pracovní sešit. Pouzdro není nutné - psací potřeby dětem poskytnu, ať nemají těžký batůžek.
Cena programu činí 2.000 Kč a bude uhrazena ze třídního fondu.
Podrobnější informace o výukovém programu naleznete na následujícím odkazu: Cesta do světa fantazie.

Dnes v aktovce nehledejte pracovní sešit do ČJ - mám je vybrané u sebe ke kontrole.


10.11.2017

V pondělí 20.listopadu v 17 hodin se na škole konají třídní schůzky. Budu se na Vás těšit v naší třídě :-)

V pondělí 13.11. odpadá výuka náboženství.

Zpětně chci mnohokrát poděkovat všem, kteří přispěli do sběru víček od PET-lahví. Naše třída nasbírala celkem 35 kilo a umístila se tak průběžně na prvním místě v rámci celé školy - děkuji :-) A my sbíráme dál...

Naše škola je zapojena do projektu "Recyklohraní aneb ukliďme si svět." Máte-li doma nějaká již nefunkční drobná elektrozařízení (elektrické hračky, mobilní telefony, fény, žehličky, rychlovarné konvice...) můžete mi je do 15.11. přinést do školy.


31.10.2017

Děti si dnes domů přinesou nové katalogy nakladatelství Albatros a Fragment. V případě zájmu o nějaké knižní tituly vyplňte objednávkový list na zadní straně a pošlete zpět do školy.

Ráda bych Vám touto cestou připomněla platbu příspěvku do Rady rodičů při naší základní škole. Předem mnohokrát děkuji!
- číslo účtu: 7304700227/0100
- částka: 500 Kč na dítě
- zpráva pro příjemce: příjmení a jméno dítěte, třída

Některým dětem chybí v tělocviku švihadlo nebo je mají poničené - prosím zkontrolujte.


25.10.2017

Ve fotogalerii naleznete pár fotek z dnešní besedy "Vodící pes ve službě člověku."


24.10.2017

Jménem paní vychovatelky bych Vás ráda požádala, abyste do družiny poslali 1 balík bílých papírů A4. Předem děkuji.

Zítra děti čeká beseda na téma "Vodící pes ve službě člověku."  Do třídy za námi na jednu vyučovací hodinu zavítá nevidomá lektorka v doprovodu svého čtyřnohého pomocníka.
Děti se dozví, jak probíhá výchova a výcvik vodicích psů, uvidí i spolupráci psa s nevidomým člověkem. Pochopí lépe jeho význam i každodenní život nevidomých lidí, jak se k nim chovat při běžném setkání.
Tento projekt je podpořen Nadačním fondem Českého rozhlasu - Světluška.


23.10.2017

Moji milí rodiče, ve fotogalerii se můžete podívat na fotky z naší plavecké výpravy do Jedovnic :-)


18.10.2017

Dětem jsem dnes rozdala složenky na obědy ve školní jídelně na měsíc listopad. Najdete je vložené v žákovské knížce.

Zkontrolujte, prosím, stav pouzdra. Mnohým opět chybí lepidla a krátká pravítka.

Zpětně Vám mnohokrát děkuji za starý papír, který jste přivezli do sběru. Naše třída se v rámci 1.stupně umístila na 3. místě. To však není pro nás tak podstatné. Důležité je, že finanční obnos z celého sběru bude věnován k dobročinným účelům.
S dětmi se na problematiku třídění odpadu díváme zejména z pohledu ekologie a životního prostředí. A tak chci mockrát poděkovat také těm, kteří už i doma začali třídit hliník a děti mi jej nosí do třídy. Je až neskutečné, kolik se ho za minulý rok v naší třídě posbíralo - 7 kilo. Cestou domů jsem to vzala kolem výkupny kovů a hliník předala k recyklaci. Dostala jsem pro naši třídu do fondu 120 korun. Náš sběr hliníku se stal pomalu infekční a snažím se jej přenést i do ostatních tříd... brzy by mohla stát nádoba na hliník i v jiných prostorách školy :-)

A když už jsme u této problematiky, tak 6.11. proběhne na škole sběr víček od PET-lahví. Tak je můžete průběžně posílat - což už pilně děláte a já Vás za to  moc chválím :-)


17.10.2017

Dnes si děti domů přinesou oblečení do tělocviku k vyprání. Tak Vás požádám opět nabalit a poslat do školy.

Tento pátek 20.října se v budově naší školy budou konat volby, a proto máme pro děti zajištěný jiný program. Naše třídu čeká návštěva kina Lucerna, kde je pro nás připravena animovaná rodinná komedie Hurvínek a kouzelné muzeum. Cena vstupenky je 60 Kč a bude uhrazena z třídního fondu, proto mi žádné penízky neposílejte.
Časový harmonogram dne:
8,00 - 9,15 - společná práce (pracovní list, četba) - v prostorách školní jídelny
9,15 - 9,30 - svačinka
9,45 - odchod ze školy
10,30 - 12,00 - kino Lucerna
12,30 - návrat ke škole
12,40 - oběd ve školní jídelně a potom děti předávám do družinky
Děti si tento den přinesou pouze malý batůžek s pouzdrem, svačinku a pití, šalinkartu nebo 2 dětské jízdenky na 60 minut.


4.10.2017

Z důvodu naší plavecké výpravy do Jedovnic jsem dnes hromadně pro všechny děti ze třídy odhlásila obědy ve školní jídelně na celý příští týden, tak už jednotlivě nemusíte vyřizovat :-)


3.10.2017

Dětem jsem rozdala papír s bližšími informacemi k plaveckému kurzu v Jedovnicích. Najdete tam také seznam věcí, které by děti měly mít s sebou. Ráda bych Vás ještě požádala, abyste dětem přibalili jedno bílé tričko :-)


27.9.2017

Na začátek chci poděkovat Vám všem, kteří se zapojili do dnešního sběru papíru.

Děti, které se přihlásily do kurzu Cambridge, si dnes do žákovské knížky (sekce Jiná sdělení - str.29, 30) nalepily lísteček s bližšími informacemi o zahájení kurz. Snažila jsem se vyjít vstříc všem rodičům, proto se nakonec otevřelo 5 studijních skupinek, aby byl zachován menší počet dětí ve skupině.

Plavecký kurz v Jedovnicích už se pomalu blíží. Příští týden dětem rozdám seznam věcí, dozvíte se také bližší informace o odjezdu. Požádala bych Vás o zaslání fromuláře o zdravotním stavu a způsobilosti Vašeho dítěte s potvrzením od dětského lékaře. Pokud máte z prázdnin, může být ten stejný - má platnost jeden rok. Potřebuji mít u sebe originál, po příjezdu Vám jej opět vrátím. Tak prosím nezapomeňte, ať to nehoníme až na poslední chvíli.

Připomínám, že v pátek 29.září je vyhlášeno ředitelské volno, ale školní družina je v případě potřeby v provozu.

V sobotu 30.září v době od 9 - 17 hodin se v budově naší školy uskuteční prodejní výstava smysluplných hraček a pomůcek pro děti "Hrajeme si s rozumem." Najdete zde dřevěné hračky a stavebnice, logické hry, hlavolamy, výukové pomůcky. Více informací naleznete na webových stránkách: www.hrajemesisrozumem.cz

Zkontrolujte dětem, prosím, jejich pouzdra. Mnohým chybí psací pera a lepidla.

S dětmi se v českém jazyce učíme abecedu, za úkol máme ji trénovat. Zazpívali jsme si k tomu písničku, která se dětem moc líbila, tak zde přidávám odkaz, ať si ji můžou pozpěvovat také doma: Abeceda


22.9.2017

Přeji Vám krásný první podzimní den :-)

Děti si dnes do žákovské knížky (strana 29) nalepily papírek s informací, týkající se vstupu do budovy školy - prosím podepište.

Od příštího týdne bude v provozu opět školní knihovna. Výpujční doba je v úterý a v pátek od 12,45 do 13,30. Jak jsem Vás již informovala na třídních schůzkách, děti budou mít zapůjčené knihy napsané v žákovské knížce na 28.straně.

Připomínám, že příští týden ve středu 27.září proběhne před budovou školy sběr papíru - ten musí být svázaný a zvážený, nezapomeňte nahlásit jméno dítěte a třídu. Předem mockrát děkuji, penízky budou opět použity k dobročinným účelům.


14.9.2017

Na školu přišla nabídka z Mensy, že se děti mohou zúčastnit v soutěži Logická olympiáda 2017.
Vaše děti spadají do kategorie A (žáci 2.-5.ročníku ZŠ). Každý soutěžící se musí registrovat přes internet nejpozději do 30.září. Pouze pod svým e-mailem, který slouží jako unikátní přihlašovací jméno, může vyplnit on-line test základního kola v termínu 1.-7.října. Podle výsledků může dítě postoupit do krajského kola (3.listopadu v krajském městě) a Ti nejlepší řešitelé se mohou probojovat až do celorepublikového finále (27.listopadu v Míčovně Pražského hradu).
V případě zájmu naleznete veškeré informace o soutěži a registraci na internetových stránkách www.logickaolympiada.cz


11.9.2017

V pondělí 18.září v 17 hodin se ve škole konají  třídní schůzky, budu se na Vás opět těšit v naší třídě.

Dětem jsem dnes rozdala papír s informacemi ohledně kroužku angličtiny pro děti 2.tříd "Cambridge - prestarters." V případě zájmu vyplňte přihlášku v dolní části letáku a pošlete mi ji zpět do školy.

Protože mi již posíláte přihlášky do kroužků a někteří z Vás si napsali také kroužek anglické konverzace s paní učitelkou Domikovou, tak Vás musím informovat, že tento kurz není pro 2. ročníky v tomto školním roce otevřen.
A když už jsme u kroužků, tak má Vaše dítě možnost chodit do kr. "Brick by Brick" (Lego vzdělávání) - v úterý od 15 do 16 hodin. Více informací k této zájmové činnosti naleznete na webových stránkách www.brno.brickbybrick.cz
Pro zájemce o keramiku připomínám, že zítra od 13,30 do 17 hodin probíhá zápis v učebně výtvarné výchovy (u šaten).

Děti dnes obdržely katalogy od nakladatelství Albatros a Fragment. V případě zájmu o nějakou knihu vyplňte objednávkový list v zadní části katalogu a pošlete zpět do školy.7.9.2017

Děti jsem zavalila novými sešity, tak se nelekejte :-) Požádala bych Vás o jejich obalení.

Dnes jsme měli první hodinu angličtiny, rozdělení do skupinek zůstává stejné jako v minulém roce - jednu skupinu učím já, druhou paní učitelka Štěpánka Hrdinová (hrdinova@bakalka.cz).
Máme nové modré učebnice a pracovní sešit Happy street 1. K tomu tři sešity - English, spelling a vocabulary. Systém práce s nimi se děti postupně naučí. Vzhledem k množství materiálů bych Vám doporučila zakoupit lehkou plastovou A4 obálku s drukem, kam si děti dají vše, co v hodině AJ budou potřebovat. Nebudou tak mít potíže s hledáním sešitů a ztrácet je při stěhování do jiné učebny. Osobně se mi to velmi osvědčilo, ale je to pouze na Vás :-)

Dále chci informovat o možnosti kroužku keramiky na naší škole. Možné termíny:
-pondělí 15,10 - 16,40
- úterý 15,10 - 16,40
- čtvrtek 13,30 - 15,00 a 15,00 - 16,30
- pátek 13,30 - 15,00
Kurz je veden zkušenou lektorkou paní Zálešákovou (tel. 777 019 553) a jeho cena  činí 2.100 Kč.
V případě zájmu o keramiku mi napište vzkaz do deníčku a já Vám pošlu přihlášku. Tu si vyplníte a přinesete ji na zápis do kurzu v úterý 12.9. v době od 13,3 do 17 hodin do učebny výtvarné výchovy v přízemí za šatnami.

Založila jsem pro Vás novou sekci "kalendář" - najdete zde termíny prázdnin a plánované akce pro tento školní rok. Kalendář budu stále aktualizovat, o všech akcích se vždy dozvíte s předstihem a podrobnými informacemi - tak, jak jste zvyklí.

A na závěr Vám děkuji za vyplnění školní matriky a podepsání školního řádu - opět jste odevzdali všichni včas, jste úžasní :-)
5.9.2017

Dětem jsem dnes rozdala malé deníčky se sovičkou - slouží stejně jako v minulém školním roce k nalepování různých vzkazů a informací, zapisování domácích úkolů... Prosím obalit. Stejně tak obalte i písanku a pracovní sešit do českého jazyka, které dnes děti také obdržely.

V žákovské knížce na straně 29 máte nalepený papírek s poučením ohledně probíhající stavby a bezpečnosti - prosím podepište.

Prohlédněte dětem pouzdro - už druhý školní den a některým chybí nějaké barvy pastelek, lepidlo, nůžky a pravítko...tak dle potřeby prosím doplňte, ať se nezdržujeme půjčováním erárních :-)

V případě zájmu o kroužek náboženství mi můžete napsat vzkaz do deníčku a já Vám pošlu přihlášku.

Zítra už se učíme podle rozvrhu - děti si v aktovce přinesou příslušné učebnice, do ČJ také čítanku a knihu Z deníku kocourka Modroočka. Aktovka bude ráno těžká, ale něco necháme v dřevěném boxíku ve třídě, takže zádům trošku odlehčíme.


4.9.2017

Tak máme první školní den za sebou a jsme druháčci!

Dětem jsem dnes rozdala složku obsahující leták školy s důležitými informacemi ohledně školy i s nabídkou kroužků, žákovskou knížku (doplňte první stránku) a zejména dokumenty k vyplnění. Ráda bych Vás touto cestou požádala o vyplnění údajů do školní matriky a podepsání zkrácené verze školního řádu. Tyto dva dokumenty mi, prosím, pošlete po dětech do školy do středy 6.září - děkuji!

Dále děti obdržely tolik očekávaný klíč od šatní skříňky - ten si nosí každý den do školy. V případě zapomenutí je v šatně vždy nějaký pedagog, který dítěti skříňku otevře. Děti jsem upozornila, aby si na klíč dávaly pozor a neztratily jej - je vhodné mít nějakou klíčenku, většina z Vás již pořídila - tak chválím. Zítra se již děti ve škole přezouvají, tak můžou skříňku poprvé využít :-)

Zítra do školy děti přijdou už s aktovkou a pouzdrem, konec vyučování v 11,40. Můžete dětem také nabalit cvičební úbor - bude uložený opět ve skříňce ve třídě.

Přidala jsem Vám na naše webové stránky sekci "družina" - zde se dozvíte veškeré důležité informace či plánované akce družinky. A když už jsme u družinky, Vaše děti budou chodit do V. oddělení.1.9.2017


Moji milí rodiče,

po letních prázdninách Vás všechny opět zdravím na našich webových stránkách. Doufám, že jste přes léto načerpali novou pozitivní energii. Dětem, na které už se moc těším, přeji spoustu radosti z učení a poznávání, Vám mnoho sil a trpělivosti :-)

Organizace začátku školního roku:
- pondělí 4.září - zahájení nového školního roku v naší třídě, konec v 8.40
Děti se v tento den nepřezouvají, dostanou ode mě složku s dokumenty k vyplnění a také klíč od šatní skříňky. Ve druhé třídě sdílí dvě děti jednu skříňku. Bylo by vhodné, aby si každý přinesl nějakou klíčenku, aby se klíč neztratil.
- úterý 5.září - třídnické a organizační práce, děti již přijdou s aktovkami - konec vyučování v 11.40
- od středy se již učíme podle rozvrhu hodin

Tento školní rok mají děti jinou paní vychovatelku Soňu Slámovou-Pelikánovou, po vyučování s ní zůstávají v naší kmenové třídě. Družina funguje již první školní den.